Yıldırım Paratoner

Paratoner Uygunluk Raporu

Paratoner uygunluk raporu yıldırımdan korunma sistemi olan paratoner ve tüm paratoner tesisatının konu ile ilgili yetkili elektrik mühendislik firmaları aracılığı ile denetim ve ölçümlerinin yapılarak standartlara uygun olduğunu belirten rapordur.

Paratoner Uygunluk Raporu

Paratoner uygunluk raporu, doğal afetler arasında bulunan yıldırımdan korunmak için kullanılan, halk arasında yıldırım savar olarak bilinen paratoner sistemleri için verilen rapordur. Paratoner uygunluk ölçümü raporu kanunen her yıl tekrarlanması gereken bir işlemdir.

Verilen rapor sayesinde paratonerlerinizin standartlara göre uygun olduğu veya uygun hale getirildiği anlaşılmaktadır, koruyuculuğuna dair güven artmaktadır.

Eğer paratoner sisteminiz hala yoksa kendinize, işinize, işletmenize, çalışan ve sevdiklerinize bir iyilik yapın.  Onları doğal afetler arasında bulunan yıldırımın oluşturabileceği felaketlerden korumak için Paratoner Kurulumu sayfamızı inceleyin ve bizimle irtibata geçin.

Profesyonel Çalışıyoruz

Yıldırım Paratoner olarak verdiğimiz tüm hizmetleri konunun uzmanı olan teknik ekibimizde sürdürüyor tüm projeleri mühendislerimiz eşliğinde tamamlıyoruz.

Uygun Çözümler

Verdiğimiz her hizmette müşteri memnuniyetini sağlamak adına en uygun fiyatlı çözümleri sunmak için canla başla çalışıyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Yıldırım Paratoner

Paratoner Uygunluk Raporunu Nasıl Hazırlıyoruz

Paratoner uygunluk raporu verilmeden önce paratoner üzerinde gerekli testleri bizimde her yıl teste soktuğumuz kalibrasyonlu cihazlarla ölçüyor, ölçülen değerlere istinaden uygunluk seviyesini belirliyoruz. Paratoner uygunluk raporunun verilebilmesi için paratoner tesisatının standartlara uygun olması gerekmektedir. Standartlara uygun olmayan tesisat ise standartlara uygun hale getirilmektedir.

Paratoner uygunluk raporu için, paratonerin iniş iletkenlerinin kontrolü, test klamensi kontrolü, oksitlenme kontrolü, koruma borusu kontrolü, paratoner topraklama kontrolü, aktif yakalama paratoner ucu test ölçümü ve yakalama borusu uygunluğu gibi önemli paratoner temel esasların kontrolünü yapıyoruz.

Tüm kontrollerden geçilen paratoner ve tesisat için uygunlu raporunu hazırlıyor iş veren ve ilgili resmî kurumlara ibraz edilmek üzere teslim ediyoruz.

Paratoner Uygunluk Ölçümü

Resmî kurumlarda çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı, İSG firmaları ve itfaiye gibi kurumların istemiş olduğu paratoner ölçüm ve uygunluk raporunun her yıl yenilenmesi kanunen mecburidir. Süreli ve süresiz olarak yapacağımız anlaşma sonucunda paratoner ve sistemleriniz her yıl tarafımızdan kontrol edilerek standartlara uygun şekilde raporlanmaktadır. 

Paratoner tesisatlarında olması gereken topraklama ölçüm oranı 10 omh ile sınırlıdır. Bu sınırların üstünde çıkan topraklama için ilave paratoner topraklama sistemi yapılmaktadır. Can ve mal güvenliği açısından büyük önem arz eden paratoner tesisatları için alınacak paratoner uygunluk raporu her şeyden önce sizlerin üzerinde bulunan sorumluluğu azaltacak insana ve devlete karşı sorumluluklarınızı yerine getirecektir.

Paratoner Ölçüm Raporu

Paratoner uygunluk ve ölçüm raporuna ilave olarak elektrik mühendisleri odası smm, elektrik mühendisleri odası büro tescil belgesi, cihaz kalibrasyon sertifikaları, Ekipnet kayıt belgesi, elektrik mühendisleri odası topraklama yetkilendirme belgesi, paratoner TSE ve laboratuvar testlerini ek olarak sizlere sunmaktayız.

Yıldırım Paratoner tarafından hazırlanan paratoner uygunluk raporu tüm resmî kurumlarda kullanılmaya uygundur ve tüm resmi kurumlarda geçerlidir. Aynı zamanda bizlerde sizlere en doğru ölçümü sağlamak, hataları ortadan kaldırmak adına kullanmış olduğumuz cihazlarımızı her yıl düzenli olarak kalibre ettiriyor, yanlış veya eksik değerlere Yıldırım Paratoner olarak karşı duruyoruz.

Yıldırım Paratoner

Neden Bizi Seçmelisiniz?

 

Yıldırım Paratoner olarak 1988 yılından bu güne kadar sizlere elektrik ve mühendislik gerektiren bir çok konuda destek veriyor, işimizi en iyi şekilde ifa ediyor ve sizlere en uygun çözümleri sunmaya çalışıyoruz. 

Paratoner uygunluk ve ölçüm raporu da Paratoner kurulumu sonrasından her yıl düzenlik olarak tekrarladığımız sizlere hizmet verdiğimiz işlerimiz arasında yer almaktadır. Bu raporu sizlere verirken baştan sona kadar eğitimli, aynı zamanda iç eğitime tabi tutulmuş teknik ekibimiz ile birlikte veriyoruz. Yürüttüğümüz her hizmeti konunun uzmanı ve gerekli sertifikaları almış uzman mühendislerimiz eşliğinde sizlere sunuyor hataya mahal vermiyoruz. 

Sizde sizi düşünen profesyonel olarak işlerini ifa eden bir firma ile çalışmak isterseniz bize hemen iletişim kanallarımız üzerinden ulaşabilir istediğiniz hizmet hakkında detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Yıldırım Paratoner

Kaliteli ve profesyonel hizmette 1988 den bu yana sizleri kusursuz  hizmetle buluşturmaktadır.

Özdinç Şirketler Grubu

Özdinç Şirketler Grubu ile ilgili merak ettiklerinizi Hakkımızda sayfasında bulabilirsiniz.