Yıldırım Paratoner

Yüksek Gerilim Trafo İşletme Sorumluluğu

Yüksek gerilim trafo işletme sorumluluğu, yüksek gerilim hattı üzerinden enerji sağlayan işletmelere can ve mal kaybının önlenmesi adına sunduğumuz hizmetler arasında gelmektedir. Hem maddi hem de manevi olarak sorunlar yaşamamak adına işletmelere zorunlu kılınan yüksek gerilim işletme sorumluluğu için profesyonel çözümler sunmaktayız.

Yüksek Gerilim Trafo İşletme Sorumluluğu

Elektrik üzerine hizmet veren firmanın Yüksek Gerilim Trafo İşletme Sorumluluğu görevini üstlenmesinin mümkün olmadığı zaten hemen her işletme sahibi veya yöneticileri tarafından bilinmektedir. Bu konuda ne kadar uzman bir firma ile çalışırsanız ve gerektiğinde elektriksel anlamda tüm işlerini o firmaya emanet ederseniz kısa süre içerisinde var olan veya oluşabilecek tüm sorunları ortadan kaldırarak sizleri masraftan kurtardığını göreceksiniz.

Yüksek gerilim trafo işletme sorumluluğu sadece özel bilgi ve deneyime sahip, aynı zamanda bu hizmeti vermek için belirli belgeleri almış firmalar tarafından verilmektedir. 

Yıldırım Paratoner olarak bizler gerekli belgeleri almış, gerekli sorumluluklarını yerine getirmiş bir firma olarak sizlere en kusursuz hizmeti en uygun çözümlerle sunuyor, sorumluluklarınızı en aza indirgiyoruz.

Profesyonel Hizmet

Verdiğimiz tüm hizmetlerde profesyonel mantık ile çalışıyor, işlerimizin kusursuz ilerlemesi için uzman teknik ekip ve mühendislerimiz ile birlikte sorunlara müdahale ediyoruz.

Uygun Çözümler

Sizleri düşünerek en uygun çözümleri sunmak adına anlaşmalı tedarikçiler ile çalışıyor mali açıdan da yüzünüzü güldürüyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Yıldırım Paratoner

Yüksek Gerilim Trafo İşletme Sorumluluğu

Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu verecek firmaların öncelikle (E.M.O) Elektrik Mühendisleri Odası tarafından verilen Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu belgesine sahip olması gerekmektedir. Firmamız Elektrik Mühendislik firması olarak E.MO belgesine sahiptir. Aynı zamanda şirketimiz SMM ve YG tesislerde işletme sorumluluğu yetkilendirme belgesine sahip bir işletmedir. Bu nedenle elektrik mühendisleri yüksek gerilim işletme sorumluluğunu belirlenen yasalarca yapabilmektedir.

Yüksek gerilim telafisi olmayan çok ciddi sonuçlar doğurabilecek kadar yüksek bir voltajdır. Büyük bir çoğunluğunun sakat ya da ölümle sonuçlandığı yüksek gerilim kazaları bilinçsiz ve yetkisiz kişiler tarafından asla yapılmamalıdır. Bu işlemi yapan da yaptıran da sorumluluk altına gider. Cezaları hem manen, hem de madden oldukça yüksektir.

Her yüksek gerilim tesislerinde gelen ve kullanılan enerjinin ne denli ölümcül bir volta olabileceğinden habersiz kişiler mutlaka mevcuttur. Konu ile ilgili görevlendirilmiş mühendisler işletme personeline gerekli eğitimleri vermek zorundadır. Yüksek gerilim trafo işletme sorumlusu denetiminde işletmedeki eksiklikleri olumsuzlukları önceden alınmış olması gereken önlemleri rapor halinde iş verene bildirmek zorundadır.

Yüksek Gerilim Trafo İşletme Sorumluluğu

Yüksek gerilim İşletme sorumluluğu çalışmalarında yetkili elektrik mühendisi gözetiminde gerçekleşmesi gereken konular içerisinde gerekli enerji kesintisini, manevraların yapılması, yüksek gerilim hattının topraklanması güvenli şekilde çalışabilir olması gelmektedir. Yüksek gerilim işletme sorumluluğu yeni işletmeler haricinde her yılın ilk ayında EMO sözleşme girilerek yenilenmektedir. Yüksek gerilim trafo işletme sorumlusu her tesisine sahip işletmede görev alması mecburidir.

30.11.2000 tarihli ve 24246 sayılı resmî gazetede yayınlanan enerji ve tıbbi kaynaklar bakanlığınca yürürlüğe konulan 1 KV üstü tesislerde elektrik kuvvetli akım yönetmeliğine göre yüksek gerilim işletme sorumlusu bulundurulması zorunlu hale gelmiştir. İşletme sorumlusu olmayan ve gerekli bakımları zamanında yerine getirmeyen işletmeler için resmî kurumlar tarafından cezai süreç başlatılmaktadır.

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Görevinde Neler Yapıyoruz?

Yüksek gerilim tesislerinde görevlendirilecek tüm personellerin gerekli eğitimleri aşmasını sağlıyor, verilen eğitimleri imza altına alıyoruz. Görev mahalinde olan çalışanlara ise gerekli eğitimleri tekrar veriyor önlemleri sağlıyor sıfır hata sistemi ile çalışıyoruz.

Aynı zamanda mühendislerimizce hazırlanacak tek hat şemasının görev mahalinde bulundurulmasını mühendislerimiz aracılığı ile sağlıyor ve takibini yapıyoruz. Gerekli önerge ve yönetmelikleri hazırlıyor her türlü bilgi ve paylaşımı işletme personeline imza karşılığında tebliğ ediyoruz.

  • İlgili dağıtım şirketi ile olan her türlü resmi prosedür işlemleri.
  • Yüksek gerilim tesislerinde Enerji kesintisi ve güvenli çalışma önlemleri.
  • Yüksek gerilim tesislerinde elektrik çalışması sonrası kontrolü enerji beslemesi.
  • Elektriksel ölçümler ve raporlandırma hizmeti.
  • Elektriksel risk analizi.
  • Kompanzasyon takibi.
  • Yüksek gerilim tesislerinde trafo alanı İSG önlemleri.
  • Teknik kadromuzla her türlü elektrik arıza ve bakım hizmetleri.

Yüksek Gerilim Trafo İşletme Sorumluluğunda Yıldırım Paratoner

1988 yılından günümüze birçok tesisin yüksek gerilim tesisleri işletme sorumluluğunu görevini üstlenmiş Yıldırım Paratoner olarak alanında uzman  ve tecrübe sahibi mühendisleri ve teknik kadrosu ile mühendislik ve taahhüt hizmetlerinde faaliyet göstermekteyiz.

Yüksek gerilim işletme sorumluluğu görevini üslenmiş olduğumuz tüm işletmelere arıza, bakım ve onarım konularında tam yetkili ve deneyimli kadromuzla 7/24 hizmet vermekteyiz.

Hizmet Bölgelerimiz

Ali kâhya OSB, Asım kibar OSB, Arslanbey OSB, İmes makine ihtisas OSB, Gebze plastikçiler organize sanayi bölgesi, Dilovası organize sanayi bölgesi, Gebze kimya ihtisas OSB, Gebze kömürcüler ihtisas OSB, Gebze GOSB, Makine ihtisas OSB, Gebze güzeler OSB, Tosb otomotiv yan sanayi ihtisas OSB, Kandıra gıda ihtisas.

Gebze Yüksek Gerilim Trafo İşletme Sorumluluğu

Darıca yüksek gerilim işletme sorumluluğu

Yıldırım Paratoner

Kaliteli ve profesyonel hizmette 1988 den bu yana sizleri kusursuz  hizmetle buluşturmaktadır.

Özdinç Şirketler Grubu

Özdinç Şirketler Grubu ile ilgili merak ettiklerinizi Hakkımızda sayfasında bulabilirsiniz.