Yıldırım Paratoner

Elektrik İç Tesisat Uygunluk Raporu

İşletmelerde bulunan elektriksel donanımların kalibrasyonlu cihazlar yardımı ile konusunda yetki ve uzman elektrik mühendisleri tarafından kontrollerinin yapılması sonucundaki verilen rapora Elektrik iç tesisat uygunluk raporu denmektedir.

Elektrik İç Tesisat Uygunluk Raporu

Günümüzde hemen ter türlü endüstriyel ve ticari faaliyetlerin çok büyük bir bölümünde kullanılan asıl enerji türü elektrik enerjisidir. Sürdürülebilir hizmetin devamlılığı, üretimin aksamaması ve iş güvenliğinin sağlanması adına elektrik iç tesisat uygunluk raporu büyük önem taşımaktadır.

Gelişen ve büyüyen teknoloji nüfus sayısının artması, ihtiyaçların çoğalması düşünüldüğünde işletmelerde herhangi bir aksaklığın yaşanmaması adına elektrik iş tesisatının belirli dönemlerde kontrolünün yapılması ve uzman kişilerce bu kontrolün yapılması gerekmektedir.

Yıldırım paratoner olarak elektrik iç tesisat uygunlun raporunun verilmesi adına mühendislerimiz ile birlikte çalışıyor, anlaşmaya bağlı olarak var olan aksaklıkları düzeltiyor hem bu süreci raporluyor hem de iş sahasını elektriksel açıdan güvenli hale getiriyoruz.

Profesyonel Çalışıyoruz

Yıldırım Paratoner olarak verdiğimiz tüm hizmetleri konunun uzmanı olan teknik ekibimizde sürdürüyor tüm projeleri mühendislerimiz eşliğinde tamamlıyoruz.

Uygun Çözümler

Verdiğimiz her hizmette müşteri memnuniyetini sağlamak adına en uygun fiyatlı çözümleri sunmak için canla başla çalışıyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Yıldırım Paratoner

Elektrik İç Tesisat Uygunluk Raporu

Firmamız Yıldırım Paratoner EMO elektrik mühendisleri odası ve bakanlık ekip net sistemine kayıtlı firmadır. Aynı zamanda tüm belgelerini almış yetkili elektrik mühendislik firmasıdır. Elektrik iç tesisat uygunluk raporu için belirlenmiş olan tüm şartları yerine getiriyor, her testi ve her taramayı mevzuata uygun şekilde mühendislerimiz aracılığı ile yürütüyoruz.

  • Kaçak akıma karşı koruma testleri.
  • Yangın koruma rölesi için gerekli testlerin yapılması
  • Termal kamera yardımı ile kabloların üzerine binen yükten ötürü sıcaklık testi.
  • Akım taşıma kapasitesi hesaplarının sağlanması.
  • Elektrik iç tesisat topraklama ölçümü.
  • Kablolama sistemi standart renk kontrolü.
  • Yalıtım testi
  • Zayıf akım tesisatı kontrolü.

Elektrik İç Tesisat Muayene Raporu

Her konuda belirli standartlara her kişi veya işletmenin uyması, hayatı kolaylaştıran en önemli etkenler arasında yer almaktadır. Elektrik iç tesisat uygunluk raporu da hem kolaylaştıran hem de can ve mal kaybının önlenmesi adına oluşturulmuş tedbirler arasındadır. 

Uzun yıllar boyunca yapılan hesaplamalar ve çalışmalar sonucunda işletmeler için zorunlu hale getirilen elektrik iç tesisat uygunluk raporunun bazı kurum ve kuruluşlara ibrazı ve periyodik olarak kontrolleri gerekmektedir. Özelikle çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığının, itfaiye ve İSG firmalarının üzerinde hassasiyet gösterdiği elektrik tesisatı kontrolleri yılda bir kez yapılıp yetkili mühendislik firmaları tarafından raporlandırılması mecburidir.

Elektrik İç Tesisat Raporu

İşletmelerdeki can ve mal güvenliği açısından oldukça önemli olan elektrik iç tesisat raporu var olan veya sıfırdan kurulan elektrik tesisatınızın standartlarının yasalarla belirtilmiş standartlara uygun olup olmayışıyla alakalı detaylı bir çalışma yürütülmesidir. 

Elektrik iç tesisat uygunluk raporu elektriksel ölçümler neticesinde denetimi sağlanmaktadır. Elektrik mühendisleri odası yetkilendirme belgeleri ve bakanlık sistemi ekip net belgeleri ile sunulmaktadır. Elektrik iç tesisat uygunluk raporu Türkak tarafından akredite olarak hazırlanmakta ve tüm resmî kurumlarda geçerli olmaktadır.

Yıldırım Paratoner

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Firmamız 1988 yılında kurulmuş olup elektrik ve sanayi elektriği ile ilgili bir çok konuda sizlere hizmet vermektedir Yıldırım Paratoner birçok resmi ve özel kurumların elektrik iç tesisat uygunluk raporlarını hazırlamakta ve her yıl raporlandırmaktadır. Firmamız konu hakkında uzman tüm belgeleri bulunan tam yetkili elektrik mühendislik firmasıdır. Sizlerde uzman mühendislerimizin özenle kontrol etmiş olduğu elektrik iç tesisat uygunluk raporu için irtibata geçiniz. İşte sizlere hizmet verdiğimiz bölgelerimiz.

Ali kâhya OSB, Asım kibar OSB, Arslanbey OSB, İmes makine ihtisas OSB, Gebze plastikçiler organize sanayi bölgesi, Dilovası organize sanayi bölgesi, Gebze kimya ihtisas OSB, Gebze kömürcüler ihtisas OSB, Gebze GOSB, Makine ihtisas OSB, Gebze güzeler OSB, Tosb otomotiv yan sanayi ihtisas OSB, Kandıra gıda ihtisas.

İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi (İAYOSB), İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi (İDOSB), Birlik Organize Sanayi Bölgesi (BOSB), İstanbul-Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi (KOSB), İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi (İTOSB)

Yıldırım Paratoner

Kaliteli ve profesyonel hizmette 1988 den bu yana sizleri kusursuz  hizmetle buluşturmaktadır.

Özdinç Şirketler Grubu

Özdinç Şirketler Grubu ile ilgili merak ettiklerinizi Hakkımızda sayfasında bulabilirsiniz.