Yıldırım Paratoner

Topraklama Ölçümü ve Raporlama

İşletmelerde can ve mal güvenliğini sağlayan Topraklama Ölçümü ve Raporlama hayat kurtaran güvenlik tedbirleri ve bu tedbirin devamlılığını sağlayan uygulamalar içerisinde yer almaktadır.

Topraklama Ölçümü ve Raporlama

Elektrik bir işletmenin ayakta kalmasını, var olmasını sağlayan ve sürdürülebilirliği sağlayan en önemli enerji kaynaklarının başında gelmektedir. Doğru şekilde kullanıldığı takdirde işletmenin var olmasına yarayan elektrik, eksik ve hatalı kullanım sonucunda çok ciddi mal ve can kayıplarına neden olabilir.

Topraklama ölçümü ve raporlama da elektrik enerjisinin işletmelerde doğru kullanılmasına yardımcı olan, kullanılan makine ve cihazların ömrünü uzatan ve çarpılmaları engelleyen en önemli güvenlik tedbirleri arasında yer almaktadır.

Topraklama var diyerek bu konuyu umursamayan işletmeler maalesef yanlış düşünceler içerisindedir. Çünkü belli değerlere sahip olması gereken topraklama sistemi belirli periyodlarda kontrol edilmeli ve güvenirliliği raporlanmalıdır.

Profesyonel Raporlama

Tüm raporlama hizmetlerini konunun uzmanı teknik ekiplerimizin de desteği ile mühendislerimiz aracılığı ile veriyoruz.

Uygun Çözümler

Raporlama hizmetlerinde tüm metrikleri verilen hizmete uygun cihazlar yardımı ile en uygun koşullarla sunuyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Yıldırım Paratoner

Topraklama Ölçümü ve Raporlama

Tüm işletmeler için belirli dönemlerde yapılması gereken topraklama ölçümü ve raporlama sadece EMO belgesi olan işletmeler tarafından uygulanan bir işlemdir ve işlem sonucunda yapılan ölçümler belge halinde işletmeye teslim edilir. Topraklama ölçümü ve raporlama birçok yerde Topraklama ölçümü uygunluk belgesi olarak ta bilinmektedir.

Topraklama sisteminin zaman içerisinde direnci düşebilir ve yıllık olarak rutin kontrolleri kalibrasyonlu cihazlar aracılığı yapılmalıdır. İşlem sonucunda direnci düşmüş topraklama sistemi üzerinde gerekli çalışmalar yapılarak standartlara uygun hale anlaşmaya bağlı olarak getirilir ve uygunluk raporu işletmeye takdim edilir. İşlem sonucunda verilen uygunluk raporuna ölçüm yapılan cihazın yetki ve kalibrasyon belgeleri de tarafımızdan verilmektedir.

Koruma topraklaması, işletme topraklaması ve fonksiyon topraklaması olarak üç gurupta sınıflandırılabilen topraklama tesisatlarının işleyişleri birbirinden farklı amaçla tasarlanmış olsa da tüm topraklama sistemleri üzerine işletmemiz hizmet vermektedir.

Topraklama Ölçümü Uygunluk Raporu

Düzenli ve standartlara uygun şekilde her yıl yapılacak olan topraklama kontrolü işletmedeki verimliliği arttırır, yangın koruma rölesi, kaçak akım koruma röleleri ve statik enerjiden kaynaklı olarak arıza yapan veya yapma ihtimali bulunan cihaz ve makinelerin daha verimli çalışmasına yardımcı olur. Topraklama sisteminin düzgün çalışması insan hayatı üzerinde de büyük önem taşır. Elektriksel olarak oluşabilecek felaketleri engeller.

Topraklama ölçümü gerek İSG firmaları, itfaiye gerekse çalışma ve sosyal güvenlik bakanlıkları her yıl periyodik olarak topraklama ölçüm raporu talep etmektedirler. Çalışma ve sosyal güvenlik sistemi ekipnet sistemine kayıtlı firmamızın hazırlamış olduğu topraklama ölçüm raporu tüm resmî kurumlarda geçerlidir.

Topraklama Ölçümü ve Uygunluk Belgesi

Topraklama ölçümü ve uygunluk belgesini sizlere verebilmek ve bu işlemi doğru bir şekilde sağlayabilmek için bizlerde sürekli olarak çalışıyor standartları kendi işlerimizde de uyguluyoruz. Toprakla ölçümü ve uygunluk belgesi için kullanmış olduğumuz cihazların tümünü her yıl kalibrasyon testine tabi tutturup bu cihazlar ile ilgili almış olduğumuz doğruluk raporunuda sizlere sunuyoruz.

Topraklama Ölçüm Raporunda Neden Yıldırım Paratoner?

Topraklama ölçümü konusunda çok uzun yıllardır sizlere hizmet vermekte olan firmamız Yıldırım Paratoner yetkili uzman ve mühendisleri ile birlikte sizlere kusursuz hizmeti sunmak ve bu hizmetin sürdürülebilir olması adına müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Yapmış olduğumuz tüm ölçüm ve raporları gerekli resmi kurumların istediği şekilde hazırlayarak sizlere sunmaktadır.

Hizmet Bölgelerimiz

Ali kâhya OSB, Asım kibar OSB, Arslanbey OSB, İmes makine ihtisas OSB, Gebze plastikçiler organize sanayi bölgesi, Dilovası organize sanayi bölgesi, Gebze kimya ihtisas OSB, Gebze kömürcüler ihtisas OSB, Gebze GOSB, Makine ihtisas OSB, Gebze güzeler OSB, Tosb otomotiv yan sanayi ihtisas OSB, Kandıra gıda ihtisas.

İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi (İAYOSB), İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi (İDOSB), Birlik Organize Sanayi Bölgesi (BOSB), İstanbul-Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi (KOSB), İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi (İTOSB)

Yıldırım Paratoner

Kaliteli ve profesyonel hizmette 1988 den bu yana sizleri kusursuz  hizmetle buluşturmaktadır.

Özdinç Şirketler Grubu

Özdinç Şirketler Grubu ile ilgili merak ettiklerinizi Hakkımızda sayfasında bulabilirsiniz.