Yıldırım Paratoner

Elektrik Proje Çizimi ve Abonelik

Elektrik Proje Çizimi ve Abonelik hizmetleri için sizin işlerinizi en az sizin kadar hassasiyetle yönetecek profesyonel bir firmaya mı ihtiyacınız var? O zaman en doğru yerdesiniz. Bizleri hemen arayarak, sizlere sunduğumuz müşteri memnuniyeti odaklı ve avantajlı hizmetlerden faydalanın.

Elektrik Proje Çizimi ve Abonelik

Elektrik proje çizimi ve abonelik işlemlerinin tek firma aracılığı ile yürütülmesi sizlere zaman ve tasarruf sağlamaktadır. Yıldırım paratoner olarak biz hem proje çizimi hem de abonelik işlemlerinizi en hızlı şekilde yönetiyor yapılması gereken işlemleri uygun çözümlerle en kısa sürede tamamlıyoruz. 

Elektrik Proje Çizimi ve Abonelik hizmeti için işleminin yapılmasını isteyen firma ile yüklenici firma arasında dağıtım şirketine bağlantı sözleşmesi imza altına alınır. Bölgenin dağıtım şirketine yetkili elektrik mühendisi tarafından enerji izni için başvuru yapılır. Alınan izin ardından mimari projeye uygun olarak elektrik iç tesisat projesi mevzuatlara uygun şekilde hazırlanır ve tekrar onaya sunulur. 

Dağıtım şirketi tarafından onay gören proje ardından enerji izni, proje ve bağlantı evrakları hazırlanarak abonelik dosyası için tekrar onay süreci başlar ve onay ardından tesis kabul başvurusu yapılır. Tesis kabulü ilgili elektrik dağıtım şirketinin mühendisleri tarafından elektrik projesine uygunluğu denetlenir ve abonelik işlemleri başlar. 

 

Profesyonel Çalışma

Elektrik Proje Çizimi ve Abonelik hizmetlerinde de işimize ve ekmeğimize saygı duyuyor verdiğimiz hizmet sonucunda daha fazla çalışana istihdam sağlamayı hedefleyerek kusursuz projelere imza atıyoruz.

Hızlı ve Uygun Çözümler

Verdiğimiz tüm hizmetlerde olduğu gibi Elektrik Proje Çizimi ve Abonelik işlemlerinde de yaptığımız işin kalitesine oranla en uygun fiyatlı teklifleri sunuyor, geniş ekibimiz sayesinde yaptığımız kurulum ve montajı en hızlı şekilde çözümlüyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Elektrik Proje Çizimi ve Abonelik​

Güç Artırım Proje Çizimi

Elektrik güç artırım projeleri adından da anlaşıldığı üzere kullanılmakta olan elektrik enerjinin yetmediği durumlarda ve tek fazlı kullanımın üç faza çıkartılması gibi nedenlerden hazırlanmaktadır. Aynı zamanda kullanılan trafo tesisinin yetersiz gelmesi durumunda Kva gücünün arttırılması durumunda da gerekli güç arttırım projesine ihtiyaç duyulmaktadır. Buna bağlı olarak ana dağıtım panosu ve kompanzasyon sisteminde de değişiklik gerekmektedir.

Güç arttırım projeleri hazırlanırken kullanılan kabloların da bu güce uygun olup olmadığı dikkate alınmalıdır ve mevzuata uygun şekilde tarafımızdan hazırlanmaktadır. Hazırlanan projeler ve onay süreçleri ardından hazırlanan projeye uygun şekilde güç arttırımı gerçekleştirilmektedir ve baştan sona tüm süreç bilgili ekibimiz ve mühendislerimiz aracılığı ile yürütülmektedir.

Orta Gerilim Trafo Tesisi Proje Çizimi

Orta gerilim trafo projesi, orta gerilim trafo abonelik talebinde bulunan işletmelerin gerek duyduğu elektrik enerjisini karşılamak için hazırlanır. Orta gerilim trafo tesisi projesi elektrik mühendislik firmaları SMM tarafından yani Yıldırım Paratoner yapılabilir.

Projelendirme sürecinde makine yerleşim planı ve kilovat yükleri gibi bilgiler keşif esnasında iş verenden istenir ve en uygun Kva yükünü karşılayacak şekilde Trafo Tesis Projesi hazırlanır. Orta gerilim trafo tesisi projesi, alçak gerilim projelerine göre çok daha kapsamlıdır ve belirlenmiş olan resmi sürece tabidir. Tüm proje ve resmi süreç tarafımızdan en uygun çözümlerle yönetilmektedir.

Zayıf Akım Proje Çizimi

Zayıf akım tesisat projesi işletmelerdeki elektronik cihazların (kamera, modem, tv, yangın koruma ikaz ve tesisatı, müzik, yayın ve anons sistemleri) kullanılabilmesi adına yapılmış olan projedir. Zayıf akım tesisatı ve projesi için diğer akım projelerinde yapıldığı gibi tüm hesaplamaların doğru şekilde ve konunun uzmanı Yıldırım Paratoner mühendisleri tarafından en profesyonel ve en uygun şekilde gerçekleştirilmektedir.

Enerji Nakil Hattı Proje Çizimi Elektrik Proje Çizimi ve Abonelik

Enerji nakil hattı projesi çiziminde arazi şartları ve güzergâha göre tepe kuvvetleri hesaplanmak sureti ile gerçekleştirilmektedir. Enerji nakil hattı güzergâhı elektrik mühendislerinin belirlemiş olduğu direk mesafelerine göre harita mühendisleri hattın güzergâhının ölçümlerini yaparak koordinatlara göre enerji nakil hattı krokisini çıkarır sahada direk noktalarını belirler. Direk noktalarının belirlenmesine göre acı, aliman ve tepe kuvvet güçleri hesaplanır ve direk seçimi uzman mühendislerimiz aracılığı ile ve sizlere en uygun çözümler sunulur.

Yıldırım Paratoner

Yıldırım Paratoner Özdinç Şirketler Grubu bünyesinde barınmaktadır.

Özdinç Şirketler Grubu
Özdinç Şirketler Grubu ile ilgili merak ettiklerinizi Hakkımızda sayfasında bulabilirsiniz.

Jeneratör Ruhsat Proje Çizimi

Elektrik Proje Çizimi ve Abonelik hizmetleri içerisinde bulunan jeneratör ruhsat proje çizimi Orta ve büyük çaplı işletmelerde jeneratör ruhsatı alınması zorunlu hale gelmiştir ve bununla birlikte ruhsatın alınması için ruhsat projesi talep edilmektedir. Tüm sürecin tarafımızdan başarılı ile yürütüldüğünü ve yürütme işlemini en uygun şekillerde yerine getirdiğimizi bilmenizi isteriz.

Jeneratör ruhsat proje çizimi için öncelikle gerekli keşifleri yapıyor yeteli olacak kva güç hesapları, jeneratör kabini, jeneratör topraklama sistemi, jeneratör havalandırma sitemi ve gerilim düşümü hesaplarını uzman mühendislerimiz aracılığı ile mevzuata uygun şekilde yapıyoruz. Onay talepleri için ilgili elektrik dağıtım firmasına başvuruları gerçekleştiriyoruz.

Jeneratör tesisatı projesi özelikle transfer panolarda şebeke ve jeneratör devrelerini birbirinden ayıran elektriksel veya mekanik kitleme sistemli nötür korumalı dört kutuplu otomatik şalterler, kontaktörler veya ATS şalterlerle yapılmaktadır.o

Yıldırımdan Korunma Paratoner Proje Çizimi​

Yıldırımdan korunma paratoner projesi yeni yapılacak veya var olan sistemlerdeki paratonerlerin yıldırımı yakalama hesaplamalarının yapıldığı bir proje türüdür. Paratoner alan tarama hesaplar tesisatın yarıçapı baz alınmak sureti ile yapılmaktadır. Proje yönetimi uzman mühendislerimiz tarafından saha keşifleri de yapılarak hazırlanmakta ve her yıl düzenli kontrollerini sağlamaktadır.

Fabrika Elektrik Tesisatı Proje Çizimi

Elektrik Proje Çizimi ve Abonelik hizmetleri içerisinde bulunan fabrika elektrik tesisatı proje çizimi ciddi anlamda uzmanlık gerektiren proje türlerinden bir tanesidir. Fabrika içerisinde kullanılacak tüm cihaz, makine ve aydınlatma sistemlerinin güçleri, akım taşıma kapasitesi, gerilim dönüşümü, amper hesabı ve yerleşim planı ayrı ayrı hassasiyetle hesaplanmalıdır. Yıldırım paratoner olarak sizlerin de taleplerini göz önünde tutarak tüm hesaplamaları ve projeleri büyük bir titizlikle hazırlanıyor anlaşmaya uygun olarak tesisat kurulumunu da gerçekleştiriyoruz.

Kompanzasyon Hesabı Ve Proje Çizimi

Kompanzasyon projesi konusunda firmamız uzman yetkili elektrik mühendislik üzerine yıllardır sizlere kaliteli hizmeti sunmuş bir firmadır. Reaktif cezaları önlemek için bilinçli yapılan kompanzasyon projesi ve tek hat şeması sizleri reaktif cezalara karşı korur ve tasarruf etmenizi sağlar. Kompanzasyon projesi çizimi ne kadar iyi yapılı ve gerekli hesaplamalar dikkate alınırsa kompanzasyon sisteminiz daha düzenli çalışır.

Yangın Algılama Tesisatı Proje Çizimi

Yangın algılama tesisat projesi hassasiyetle hesaplanması gereken proje türleri arasında gelmektedir ve uzmanlık gerektirir. Mimari projeye göre ısı ve duman hesapları yapıyoruz. Bu hesaplamalara göre detektör yerleşimi ve adresleme sistemini planlıyoruz. 

Aynı zamanda kaçış noktaları için gerekli aydınlatma, buton ve yazıları hazırlıyor ses yoğunluğu testine göre siren sayısı ve ses desibelini kararlaştırıyoruz. Kablolama sistemine karar veriyor mevzuat doğrultusunda gerekli uygulamaları tek tek hazırlıyor anlaşmaya göre montajını sağlıyoruz. Biz bu işlemleri uzman ekibimiz ile birlikte 35 yıldır büyük bir titizlikle yönetiyoruz.

Elektrik Dağıtım Panoları Tek Hat Proje Çizimi

Elektrik pano tek hat şeması projesi kullanılacak olan elektrik tesisatının doğru bir biçimde dağıtımını sağlayacak panolardır. Dağıtımı sağlanacak panoda kullanılmak istenen yükler Yıldırım Paratoner tarafından uzman mühendislerimiz tarafından hazırlanmaktadır. Kullanılacak her türlü pano öncesinde tüm hesaplamaları titizlikle yapılarak projelendirmektedir.

Fabrika Aydınlatma Tesisatı Elektrik Proje Çizimi ve Abonelik

Hem uygulamasını yaptığımız hem de projelendirdiğimiz fabrika aydınlatma tesisatı için detaylı bilgiye Fabrika Aydınlatma Tesisatı Kurulumu sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Yıllardır titizlikle yürüttüğümüz bu hizmetin tüm projesi mühendislerimiz tarafından yapılmaktadır. Aynı zamanda sizler adına abonelik hizmetimizde ekibimizce sağlanmaktadır.

Yıldırım Paratoner

Elektrik Proje Çizimi ve Abonelik Yetkili Elektrik Mühendislik Firması

Yıldırım Paratoner elektrik mühendisleri odası SMM, sedaş ve ilgili dağıtım şirketleri enslatör numaralı yetkili elektrik mühendislik firmasıdır. Firmamız elektrik proje işlerinizde çözüm ortağı olarak en hızlı çözümleri sunmakta konusunda yetkili ve uzman mühendislerimizle elektrik proje çizimi ve abonelik işlemlerini büyük bir titizlikle sürdürmektedir. Elektrik proje ve abonelik işlemleri konusunda firmamızdan destek alabilir en uygun maliyetli hızlı ve profesyonel hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Yıldırım Paratoner mühendislik olarak Elektrik Proje Çizimi ve Abonelik işlemleriniz emin ellerde profesyonelce hazırlanmaktadır.

Elektrik Proje Çizimi ve Abonelik hizmetleri için bizimle iletişim kanallarımız üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

Elektrik Mühendisleri Oda Sicil No: 82493

Türkiye Elektrik Kurumu Ensilatör No: 1135151

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Ekipnet No: K210664006

Hizmet Bölgelerimiz

Elektrik Proje Çizimi ve Abonelik Kocaeli ve tuzla sanayi bölgeleri,

Ali kâhya OSB, Asım kibar OSB, Arslanbey OSB, İmes makine ihtisas OSB, Gebze plastikçiler organize sanayi bölgesi, Dilovası organize sanayi bölgesi, Gebze kimya ihtisas OSB, Gebze kömürcüler ihtisas OSB, Gebze GOSB, Makine ihtisas OSB, Gebze güzeler OSB, Tosb otomotiv yan sanayi ihtisas OSB, Kandıra gıda ihtisas.

İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi (İAYOSB), İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi (İDOSB), Birlik Organize Sanayi Bölgesi (BOSB), İstanbul-Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi (KOSB), İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi (İTOSB)