Yıldırım Paratoner

Trafo Kurulumu

Trafo kurulumu makine ve diğer gerek duyulan iç ihtiyaçların karşılanması için orta ve büyük ölçekli işletmelerde yüksek gerilim tesisinden enerjinin alınması ve bu enerjinin doğru olarak dağıtılması üzerine kurulan sistemlerdir.

Trafo Kurulumu

Özdinç Şirketler Grubu ve Yıldırım Paratoner olarak Demir Direk TrafoBeton Direk Trafo ve Beton Köşk Trafo Kurulum hizmetlerini en mükemmel şekilde sizlere sunmak için canla başla çalışıyor sürekli güncelleniyoruz. Sunduğumuz Trafo Kurulum ve buna bağlı hizmetlerin tümünde yapılan ve yapılacak işlemlerin öncesi ve akabinde anlaşmalara bağlı kalarak ekibimiz ile birlikte kusursuz hizmet yürütüyoruz. 

Biz Özdinç Şirketler Grubu ve Yıldırım Paratoner ekibi olarak işimizi hakkaniyetli bir şekilde ifa etmeye özen gösteriyoruz. 

Sizde sizi düşünen işini en iyi şekilde yapan size özel çözümler sunan bir firma ile çalışmak isterseniz bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Profesyonel Çalışma

İşimize ve ekmeğimize saygı duyuyor verdiğimiz hizmet sonucunda daha fazla çalışana istihdam sağlamayı hedefleyerek kusursuz projelere imza atıyoruz.

Hızlı ve Uygun Çözümler

Verdiğimiz tüm hizmetlerde yaptığımız işin kalitesine oranla en uygun fiyatlı teklifleri sunuyor, geniş ekibimiz sayesinde yaptığımız kurulum ve montajı en hızlı şekilde çözümlüyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Yıldırım Paratoner Trafo Kurulumu

Demir Direk Trafo Kurulumu

Demir Direk Trafo Kurulumu 50 kva 100 kva 160 kva 250 kva ve 400 kva ile sınırlıdır. Demir Direk Trafo Kurulumu köşk tipi trafoya kurulumlarına oranla maliyet açısından oldukça uygundur. Özellikle orta ölçekli işletmeler için gerek duyulan elektrik enerjisinin iç ihtiyaçları karşılaması adına tercih edilir. İsteğe bağlı kalarak boyalı demir direk trafo kurulumu yapılmaktadır.

250 kva ya kadar olan trafo tesislerinde TR 15, 400 kva ya kadar olan trafo tesislerinde TR 35 ya da TR 50 kullanılmaktadır. Seksiyoner direği olarak ta N 14 adı ile bilinen ayrıcı seksiyoner direği kullanılmaktadır.

Durdurucu ve taşıyıcı direklerde arazi şartlarına uygun olabilecek tepe kuvvetleri hesaplanarak seçimleri yapılabilmektedir. 

Beton Direk Trafo Kurulumu

Beton direk trafo kurulumu diğer bir seçenek olan demir direk tipi trafo kurulumu ile yakın özelikler taşımaktadır. Aralarındaki farklar kullanılan trafo direği platform ve travers seçimidir. 50 kva ila 250 kva kadar olan tesislerde 14/14 beton trafo direği, PL 250 trafo platformu ve N 70/200 travers şeklinde uygulanır.

400 kva tesislerde 14/16 beton trafo direği PL 400 trafo platformu ve N 70/200 travers şeklinde uygulanır. Hizmetin kalitesinin artması için kullanılacak ürünlerin çok dikkatle seçilmesi gerekmektedir ve bu seçimler sizlerle paylaşılarak tarafımızdan uygulanmaktadır.

Beton seksiyoner ayırıcı direği seçiminde ise genel olarak 14/12 beton direk kullanılması uygun görülmektedir.

Beton Köşk Trafo Kurulumu

Beton Köşk Trafo Kurulumu orta ölçekli işletmelere nazaran  400 kva üzeri enerji tüketimi kullanan yerlere kurulan trafo tipidir. 50 kva, 100 kva, 160 kva, 250 kva, 400 kva, 800 kva, 1000 kva, 1600 kva, 2000 kva, 2500 kva yüke kadar enerji tüketimi yapan yerler için Beton Köşk Trafo Kurulumu yapılması idealdir. Kurulum için gerekli olan ekip ve ekipman tarafımızdan temin edilerek Trafo kurulumu başlanır.

Trafo Kurulumunda Kullanılan Malzemeler

Demir ve Beton Direk Trafo Malzemeleri

Trafo direği, trafo platformu, transformatör, seksiyoner ayırıcı, 36/10 parafadur, whd sis tipi izolatör, orta gerilim sigortası, trafo yüküne göre iniş kablosu, trafo ölçü panosu, seksiyonel tertibatı, trafo direği koruma topraklaması, trafo direği işletme topraklaması ve gerekli sarf malzemeler ile montajı yapılmaktadır.

Beton Köşk Trafo Malzemeleri

Beton trafo köşkü, gerekli transformatör, yük ayrıcılı giriş çıkış ya da kesicili giriş çıkış hücresi, ölçü gerilim hücresi (400 kva sonrası), trafo koruma hücresi, bar 24 akü, trafo çıkış panosu, 36 kv xlpe kablo, 36 kv dahili başlık, plug-in başlık, trafo pano arası nyy kablo veya bara, koruma topraklaması, işletme topraklaması ve gerekli izolasyon isg ve sarf malzemeler kullanılmaktadır.

Özdinç Şirketler Grubu

Özdinç Şirketler Grubu ile ilgili merak ettiklerinizi Hakkımızda sayfasında bulabilirsiniz.

Trafolarda çıkış yük akımı

Trafo kurulumu yapılacak tesisler için trafo seçimine yardımcı olacak yük akımının hesaplanması gerekmekte ve bu konu oldukça önemli bir husustur. 

Trafo üzerindeki yükün, yük sınırları seviyesine yakın olması durumuna trafonun daha verimli çalışması ve ömrünün uzun olması için bir üst seviye trafonun kurulumu yapılmaktadır.

 • 50 kva trafo 80 amper toplam yük akımını karşılamaktadır
 • 100 kva trafo 160 amper toplam yük akımını karşılamaktadır.
 • 160 kva trafo 250 amper toplam yük akımını karşılamaktadır.
 • 250 kva trafo 400 amper toplam yük akımını karşılamaktadır.
 • 400 kva trafo 630 amper toplam yük akımını karşılamaktadır.
 • 630 kva trafo 1000 amper toplam yük akımını karşılamaktadır.
 • 1000 kva trafo 1600 amper toplam yük akımını karşılamaktadır.
 • 1250 kva trafo 2000 amper toplam yük akımını karşılamaktadır.
 • 1600 kva trafo 2500 amper toplam yük akımını karşılamaktadır.
 • 2000 kva trafo 3200 amper toplam yük akımını karşılamaktadır.
 • 2500 kva trafo 4000 amper toplam yük ihtiyacını karşılamaktadır.

Trafo Tesisi Enerji Nakil Hattı

Arazi şartlarına uygun buz yükü ve tepe kuvvetleri hesaplanarak  proje yapılmaktadır. Genel olarak trafo direği, durdurucu direği, taşıyıcı ve seksiyoner ayrıcı direği olarak seçilmektedir.

Trafo Tesislerinde Enerji Müsaadesi ve Projelendirme

İlgili dağıtım şirketlerine kullanılmak istenen trafo yükünün trafo tesis projesi yapı ruhsatı tapu vekalet ve yetkili fen adamı belgeleri (elektrik mühendisi) tescili büro ve elektrik mühendisleri SMM belgeleriyle başvuruda bulunulmaktadır.

Trafo Tesisi Geçici Kabul İşlemleri

İlgili trafo tesisinin proje onayı ve yapımı tamamlanmış trafo tesisine istinaden abonelik öncesi son kontrollerinin yapılması dağıtım şirketi geçici kabul heyeti tarafından gerekli kabul evraklarının imzalanması ile orta gerilim abonelik işlemlerine başlanır.

Neden Özdinç Şirketler Grubu

Trafo Kurulumunu Nasıl Yapıyoruz?

Trafo kurulumu öncesinde enerji sağlanacak yerin tam olarak keşfini yapıyor kullanım için gerekecek en doğru trafo ve malzemelerini seçiyoruz. Sizlerden alacağımız vekalet ile ilgili dağıtım şirketine gerek duyulan başvuruları yapıyoruz. 

Çıkan enerji izninin sonrasında orta gerimi trafosu için proje hazırlayıp tekrar onay almak adına elektrik idaresine başvuruyoruz. Alınan onayın ardından sahada gerekli trafo kurulum montaj hizmetlerini ve kontrollerini tamamlıyor kabul işlemleri için ilgili dağıtım şirketine başvuruyoruz. Kabul işlemleri için elektrik dağıtım şirketinden gelen kontrol mühendisleri ve teknik heyet huzurunda trafo tesisini standartlara uygun olarak enerjilendiriyoruz.

Trafo Kurulumunda Neden
Özdinç Şirketler Grubu

1988 yılından bugüne kadar Türkiye Elektrik Kurumuna köy ve şehir şebekeleri gibi taahhüt işlerinin yükleniciliğini yapmış bir firmayız. Aynı zamanda okul, dershane ve fabrika gibi özel sektörde hizmet veren bir çok işletmenin trafo kurulum hizmetlerini yürütmekteyiz.

Kocaeli Gebze ilçesinde bulunan Özdinç Şirketler Grubu yapmış olduğu her işlemde yürütmüş olduğu her projede profesyonelliğe önem vermektedir. Biz trafo kurulumu için uzman mühendisler ve konunun uzmanı teknik personeller ile çalışmaktayız. Kusursuz hizmet politikası ile çalışan firmamız trafo kurulumu ve trafo arıza bakım hizmetlerinde lider bir kuruluş olma yönünde emin adımlarla ilerlemektedir. Detaylar Hakkımızda sayfamızda.

Hizmet Bölgelerimiz

Trafo kurulumu için hizmet verdiğimiz  Kocaeli ve tuzla sanayi bölgeleri,

Ali kâhya OSB, Asım kibar OSB, Arslanbey OSB, İmes makine ihtisas OSB, Gebze plastikçiler organize sanayi bölgesi, Dilovası organize sanayi bölgesi, Gebze kimya ihtisas OSB, Gebze kömürcüler ihtisas OSB, Gebze GOSB, Makine ihtisas OSB, Gebze güzeler OSB, Tosb otomotiv yan sanayi ihtisas OSB, Kandıra gıda ihtisas.

İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi (İAYOSB), İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi (İDOSB), Birlik Organize Sanayi Bölgesi (BOSB), İstanbul-Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi (KOSB), İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi (İTOSB)

Trafo kurulum konusunda firmamızdan destek almak için lütfen bize iletişim bilgilerimizden ulaşınız.

Uygun çözüm kaliteli ve profesyonel trafo kurulumu için ÖZDİNÇ Şirketler Grubu müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Sizlerde profesyonel trafo kurulum hizmeti almak için firmamız iletişim bilgilerinden irtibata geçiniz.