Yıldırım Paratoner

Fabrika Elektrik Tesisatı

Çeşitli bir çok alanda üretim yapan işletmelere verilen genel adı fabrika denir. Fabrika elektrik tesisatı üretim için çeşitli makine ve benzeri elektrik enerjisine gereksinim duyan cihazların elektrik ihtiyacını karşılamak için kurulur. Fabrikalarda uygulanan elektrik tesisatı normal yapılardaki elektrik tesisatından farklıdır ve endüstriyel elektrik tesisatı olarak adlandırılır.

Fabrika Elektrik Tesisatı

Fabrika elektrik tesisatı kurulumuna başlamadan evvel yapılması gereken işlerin başında makine yerleşim planının çıkartılması gerekmektedir. Dikkatlice yapılması gereken bu işlem kalıcı bir işlem olduğundan dolayı tüm metriklere dikkat edilmesi şarttır. Hazırlanan makine yerleşim planından sonra fabrika elektrik tesisatı için kurulum projesi hazırlanır. 

Hazırlanmış olan fabrika elektrik tesisatı projesi baz alınarak makinelerin kullanacağı enerji yükleri kilovat değerlerine göre hesaplandıktan sonra endüstriyel fabrika elektrik tesisatı kurulumuna başlanır. Keşif aşamasından itibaren işlem sonuçlanana kadar her detaya dikkat edilmesi yarınlarda çıkması muhtemel sorunları ortadan kaldırır.

Profesyonel Çalışma

Tüm hizmet sürecini başından sonuna kadar en iyi şekilde yöneten, gerektiğinde gecesini gündüzüne katan, işlerinizi direk kendi işi gibi benimseyen bir firöa ile çalışmak isterseniz her zaman bekleriz.

Hızlı ve Uygun Çözümler

Müşteri memnuniyeti bizim için esastır. Bu nedenle verdiğimiz hizmete oranla en uygun çözümleri sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Fabrika Elektrik Tesisatı Kurulumu

Fabrika Aydınlatma Tesisatı

Her işin başı plan ve projedir. Fabrika aydınlatma tesisatı kurulumu içinde ilk işimiz mühendislerimiz aracılığı ile gerekli hesaplamalar yaparak verilecek hizmetin projelendirilmesidir. Doğru yapılan proje ve aydınlatma sistemi, üretim esnasında oluşabilecek hataları ortadan kaldırır. Düşük veya yüksek aydınlatma üretim kalitesini olumsuz etkiler.

Fabrika aydınlatma tesisatı kurulumu esnasında kurulu fabrikanın düzenine göre yüksek tavan armatürleri kullanılmaktadır. Kurulması planlanan armatürler için gerekli tesisat kablo tavası veya busbar ile sağlanmaktadır.

Teknolojinin ilerlemesi ile civalı, buharlı veya floresan aydınlatma sistemlerinin yerini elektrik sarfiyatını azaltan led aydınlatma sistemlerine bırakmıştır. Fabrika aydınlatma tesisatı kurulurken ileriye dönük giderlerin düşürülmesi adına led armatürler tercih edilmektedir.

 

Fabrika Yangın Algılama Tesisatı

Fabrika yangın algılama tesisatı yine can ve mal güvenliği açısından oldukça önemli konular içerisinde yer almaktadır. Isı ve duman dedektörleri aracılığı ile müdahile kolaylaşır ve adresleme yöntemi sayesinde yangının nerede olduğu ve çıkış noktası anında tespit edilir. Konu ile ilgili Fabrika Yangın Algılama Tesisatı Kurulumu sayfamızı inceleyebilir daha detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Fabrika Topraklama Tesisatı

Gerek insan güvenliği gerekse kullanılan cihaz ve makinaların güvenliği açısından fabrika topraklama tesisatı kurulumu büyük önem taşır. Doğru yapılan topraklama tesisatı cihaz ve makinelerin kullanım ömrünün uzun olmasına destek olur. Topraklama olmayan tesislerde oluşan statik enerji özellikle elektronik kart ve kumanda devrelerine ciddi zararlar vermektedir. Kaçak akım rölesi ve yangın koruma rölesi üzerinde de ciddi etkisi olan fabrika topraklama tesisatı kurulumu hayat kurtaran işlemler arasında yer alır.

Fabrika topraklama tesisatı kurulumu veya var olan topraklama tesisatının güvenli olup olmadığını öğrenmek için bizimle hemen iletişime geçin. Kalibrasyonlu cihazlarımız eşliğinde kurulumu yapalım, sorunları tespit edip güvenliği arttıralım.

Fabrika Makine Elektrik Tesisatı Kurulumu

Fabrika elektrik tesisatı kurulumunun her aşaması ayrı bilgi ve beceri gerektirir. Makine elektrik tesisat kurulumunda da doğru hesapların yapılması gereken konular içindedir. Hesaplara göre doğru kablo ve sigorta gibi elemanların doğru akım yüküne karşı konulması şarttır. Aksi taktirde kullanılacak cihazların bozulması veya yangın riski kaçınılmaz hale gelir. Yıldırın Paratoner olarak 1988’den bu yana başarı ile yürüttüğümüz fabrika elektrik tesisatı kurulumu için bizlerle iletişime geçmenizi ve teklif almanızı öneririz.

Fabrika Busbar Tesisatı Kurulumu

Orta ve büyük çaplı işletmelerde kablo yoğununu ortadan kaldırmak kablo tavası gibi maliyetleri azaltmak için kullanılan busbar tesisatı kurulumu büyük kolaylık sağlamaktadır. Firmamız yıllardır yürütmüş olduğu busbar tesisatı konusunda uzman bir ekibe sahiptir. Bizimle iletişime geçerek işletmenizi uygun fiyatlı son teknolojiler ile donatabilirsiniz.

Fabrika Kablo Tavası Montajı

Busbar tesisatının kurulumunun mümkün olmadığı yerlerde kullanılan kablo tavası montajı için haftanın 7 günü bizleri arayabilir profesyonel destek alabilirsiniz.

Yıldırım Paratoner

Yıldırım Paratoner Özdinç Şirketler Grubu bünyesinde barınmaktadır.

Özdinç Şirketler Grubu
Özdinç Şirketler Grubu ile ilgili merak ettiklerinizi Hakkımızda sayfasında bulabilirsiniz.

Endüstriyel Fabrika Kompanzasyon Panosu Montajı

Kompanzasyon panoları Reaktif ve kapasitif cezalara karşı sizi koruyan, fazla elektrik sarfiyatını engelleyen kondansatörler dizisidir. eğer bir kompanzayon sisteminiz yok veya var olan sisteminiz doğru şekilde çalışmıyorsa yüksek oranlarda ceza ödemeniz kaşınılmazdır. Daha detaylı bilgi için Kompanzasyon Kurulumu sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Endüstriyel Fabrika Panoları Montajı

Firmamız her türlü endüstriyel pano imalatını kurulum yapılacak yere uygun olarak hazırlarken montaj işlemini de gerekli kurallara göre projelendirerek uzman mühendislerimiz eşliğinde gerçekleştirmektedir.

Fabrika İdari Bina Elektrik Tesisatı

Fabrika idari bina elektrik tesisatı oldukça önemlidir. Ofis yerleşimlerine göre kullanılmak istenen ofis cihazları ve istenilen aydınlatmalarının projesini oluşturup fabrika idari bina elektrik tesisatı kurulumu firmamız tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Neden Yıldırım Paratoner

Fabrika Elektrik Tesisatı Kurulumu

Öncelikle 1988 den bu yana sizlere kusursuz hizmeti verdiğimizi, verdiğimiz başarılı hizmetlerden ötürü bunda yıl yıkılmadan ayakta durduğumuzu bilmenizi isteriz. 

Bir çok firmanın yaptığı gibi 2 – 3 personelle çalışıp ihtiyaç dahilinde sağdan soldan personel tedarik etmiyoruz. Bünyemizde çalışan tüm personellerimizin daimi, eğitimli ve özel olarak tarafımızdan da eğitime tabi tutulmuş personeller ile çalışıyoruz.

Çalıştığımız teknik ekibin yanında yine firmamıza bağlı mühendisler ile çalışıyoruz. Tüm işlem sürecini baştan aşağıya mühendislerimiz gözetiminde gerçekleştiriyoruz.

Her zaman uygun fiyat uygulamak için yurt içi ve yurt dışı tedarikçiler ile çalışıyor verdiğimiz hizmet ve kaliteye oranla en uygun fiyat politikası ile çalışıyoruz. 

Hizmet Bölgelerimiz

Fabrika Elektrik Tesisatı için h,zmet verdiğimiz bölgeler

Ali kâhya OSB, Asım kibar OSB, Arslanbey OSB, İmes makine ihtisas OSB, Gebze plastikçiler organize sanayi bölgesi, Dilovası organize sanayi bölgesi, Gebze kimya ihtisas OSB, Gebze kömürcüler ihtisas OSB, Gebze GOSB, Makine ihtisas OSB, Gebze güzeler OSB, Tosb otomotiv yan sanayi ihtisas OSB, Kandıra gıda ihtisas.

İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi (İAYOSB), İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi (İDOSB), Birlik Organize Sanayi Bölgesi (BOSB), İstanbul-Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi (KOSB), İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi (İTOSB)