Yıldırım Paratoner

Gebze Paratoner Kurulumu

Doğal afetler her zaman için can ve mal kaybına neden olan ve büyük etki yaratan olgular içerisinde yer almaktadır. Yıldırım düşmesi ise doğal yollarla oluşan ve binlerce volt elektrik enerjisinden kaynaklı olarak büyük yıkımlara ve kayıplara neden olan bir afettir. İşinizi, işletmenizi, evinizi, sevdiklerinizi ve çalışanlarınızı bu afetten korumanın en kolay yolu ise Gebze Paratoner Kurulumundan geçmektedir.

Gebze Paratoner Kurulumu

Belirli yerler için kanunlarla mecbur kılınan Gebze Paratoner Kurulumu oldukça ciddiye alınması gereken bir konudur. Can ve mal güvenliğini korumak doğabilecek maddi ve manevi zararların önüne geçmek adına kullanılan Paratoner Sistemleri firmamız tarafından yasalarla belirtilmiş şekilde hassasiyetle uygulanmaktadır.

Kamu kurumları, özel okullar, fabrikalar ve hastaneler gibi kuruluşların kurulum ve raporlama esnasında Çalışma ve Sosyal Kurumlar Bakanlığının yapacağı denetimlerde bulundurulması gereken en önemli tedbirler arasında yer almaktadır. Birçok işletme bunu sadece alınacak ruhsatlar için bir basamak olarak görse de esas olan candır. İşletmede bulunan ve ziyaret edecek kişilerin korunması için titiz davranılmalıdır. 

Biz yaptığımız tüm işlerde olduğu gibi Gebze Paratoner Kurulumu hizmetlerinde de her detayı düşünüyor olabilecek sorunları engellemek için işimizi dikkatle yürütüyoruz.

Sizler İçin Çalışıyoruz

Biz müşteri memnuniyetinin önemini iyi biliyor, memnuniyetini sağladığımız müşterilerimizin referans niteliğinde bizi tavsiye edeceğini biliyor ve buna göre çalışıyoruz.

Uygun Çözümler Sunuyoruz

Yapacağımız keşiften sonra Gebze Paratoner Kurulumu için sizlere ne uygun çözümleri sunuyoruz. Sizlerle mutabık kaldıktan sonra en hızlı şekilde kurulumu yapıyoruz.

0
Yıllık Tecrübe
Yıldırım Paratoner

Gebze Paratoner Kurulumu

Paratoner kullanımı, binalarda yıldırım düşme riskini ortadan kaldırmak için kullanılan bir sistemdir. Buluttaki elektronlarla etkileşerek yıldırım oluşumunu engeller. Bu sayede tüm bina ve işletmelerde yıldırım düşme riskini ortadan kaldırmayı hedefler. Paratonerler farklı tiplerde olduğu için paratoner kaç metre korur sorusuna sabit bir cevap vermek mümkün değildir. Korudukları alan türlerine göre değişir.

Yıldırım Paratoner Tarafından Uygulanan Paratoner Türleri

Paratoner türleri koruması hedeflenen alana göre farklılık göstermektedir. Gebze Paratoner Kurulumu ve paratoner sistemleri 2 farklı şekilden oluşmaktadır.
  • Aktif Paratoner Sistemleri
  • Faraday Paratoner Sistemleri

Bu iki sistem özellikle fiyat açısından farklılık gösterse de koruyuculuk açısından Faraday paratoner, Aktif paratonere göre daha verimlidir. Genel olarak özel projelerde kullanılmaktadır.

Gebze Paratoner Hizmetleri

 Paratonerler bina yapısı, çevresel faktörler, bina uzunluğu veya genişliği gibi faktörlere göre kullanılmaktadır. Bu nedenle paratoner sisteminin kurulacağı bina öncelikle profesyoneller tarafından incelenmelidir. Yakındaki diğer binalar ve bunların kısa veya uzun boyları da kurulacak paratoner tipinin belirlenmesinde etkilidir. Yakınlarda yüksek binalar yoksa ve dikilen bina keskin çıkıntıları olmayan kısa bir bina ise kafesli paratoner kullanılır. Bu sayede tüm bina yıldırımdan korunur. Kafes paratonerleri, yüksek maliyetleri nedeniyle genellikle popüler değildir. Ancak, açık ortamlar ve düşük yüksekliklere sahip binalar için en idealdir.

Gebze Paratoner Kurulum Firması

Paratonerlerin koruduğu metre sayısı hesabı aktif paratonerlerde genellikle 79 metreden 107 metreye kadar bir yarıçap ile hesaplanır. Risk testi anında kurulan paratonerin ne kadar etkili olacağı tam olarak belirlenebilir. Bunun için uzmanlar bu alana düşebilecek yıldırımın büyüklüğünü ve açısını hesaplayarak paratoner projesi hazırlarlar. Risk analizinde binanın yapısı ve coğrafi konumu çok etkili iki faktör olacaktır.

Yıldırım Paratoner

Gebze Paratoner Hizmetleri

Gebze Paratoner Kurulumu hizmetlerinde %100 güvenebileceğiniz ve size özel, profesyonel çözümler sunan bir firma ile çalışmak istemez misiniz? Yıldırım Paratoner olarak yaptığımız işi hiçbir zaman hafife almıyor, verdiğimiz hizmetin ciddiyetini biliyoruz. 

Keşif bölümünden itibaren tüm süreci konunun uzmanı olan mühendislerimizle yürütüyor, bu iş için özel olarak eğittiğimiz çalışanlarımız eşliğinde hizmeti tamamlıyoruz. Karşılıklı olarak yapacağımız anlaşmaya göre her yıl düzenli olarak Paratoner Uygunluk Raporu hizmetini de en uygun koşullarla sizlere sunuyoruz.

Özdinç Şirketler Grubu

Özdinç Şirketler Grubu ile ilgili merak ettiklerinizi Hakkımızda sayfasında bulabilirsiniz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz.

Yıldırım Paratoner

Firmamız çalışma bakanlığı ekipnet sistemine ve elektrik mühendisleri odasına kayıtlı SMM ve Büro tescil belgelerine sahip yetkili elektrik mühendislik firmasıdır.

Resmi olarak şirketler grubu içerisinde bulunan bir firma olarak verdiğimiz hizmetin de sonuna kadar arkasında duruyoruz. 

En ufak bir sorun halinde sahada bulunan ekiplerimiz doğrultusunda hızlı bir şekilde sorunları ortadan kaldırıyoruz.

Verdiğimiz hizmetin sonuna kadar arkasında durarak öncelikle güvenliği sonrada müşteri memnuniyetini sonuna kadar karşılıyoruz.