Yıldırım Paratoner

Körfez Kompanzasyon Kurulumu

Kompanzasyon sisteleri elektriksel açıdan faturalarınız üzerinde oluşacak cezaları engeller ve buda giderlerin azalmasına sebep olur. Arayın Körfez kompanzasyon kurulumunu yapalım faturaların yükselmemesini sağlayalım.

Körfez Kompanzasyon Kurulumu

Körfez Kompanzasyon Kurulum ihtiyaçlarınızda Yıldırım Paratoner olarak yanınızdayız. Başarılı bir kompanzasyon işlemi için bu alandaki değerlerin iyi hesaplanması gerekir. Kompanzasyon kurulumunda temel olarak iki güç değerlendirilir: Aktif güç ve reaktif güç. Aktif güç elektrik enerjisi sonucunda ortaya çıkan güçtür. Reaktif güç ise kullanım fazlası olarak değerlendirilen güçtür. Kompanzasyon kurulum çalışmalarının temelinde ihtiyaç fazlası olan bu atık gücün doğru programlandırılması yatar.

Reaktif güç ortaya çıkarken kullanım düzeneğinde çalışan endüktif ve kapasitif güçler ters yönde çalışır. Bu iki güç doğru kullanılırsa ihtiyaç fazlası enerjinin önüne geçilir. Böylece gereksiz elektrik tüketiminin önüne geçilir. Aksi durumda ihtiyaç fazlası elektrik maddi anlamda faturalarınıza olumsuz şekilde yansır.

Profesyonel Çalışma

Profesyonel şekilde çalışmanın müşteriler gözünde memnuniyet oluşturduğunu ve yeni müşteriler içinde referans olduğunu iyi biliyoruz.

Hızlı ve Uygun Çözümler

Sunmuş olduğumuz hizmetleri geniş ekibimiz sayesinde en hızlı şekilde çözümlerken fiyat olarak ta müştemi memnuniyetini sağlıyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Aktif Reaktif Cezaları

Reaktif Cezalarının Sebepleri

Körfez kompanzasyon kurulumu yapılmayan, kompanzasyon sistemleri arızalı olan veya eksik kurulum yapılmış olan yerlerde reaktif cezasının gelmesi kaçınılmazdır. Reaktif cezaları genel olarak arızalı kondansatörler, sigortalar ve kontaktörden kaynaklı olarak gelmektedir. Gelen reaktif cezaları bu sistemin kurulmasından veya var olan arızanın giderilmesinden çok daha fazla bir maliyet oluşturmaktadır. Bu nedenle Körfez kompanzasyon sisteminin kurulması ve bakımının yapılması masrafların düşürülmesi adına oldukça önemlidir.

Kapastif Cezalarının Sebepleri

Kapasrif cezaları da reaktif cezaları gibi ekstra gider oluşturan durumlar içerisinde yer almaktadır. Genel olarak şönt reaktörleri, kondansatör ve kontaktör arızalarından kaynaklı olan kapastif cezalarına maruz kalmamak için bizimle hemen iletişime geçmeniz önemlidir. Unutmayın ki cezalardan dolayı daha şişkin gelen faturalar, arızaların giderilmesi için ayrılacak bütçeden çok daha yüksektir.

Reaktif Ve Kapasitif Endeks Hesabı Nasıl Yapılır​

 • 1.8.0 Aktif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır
 • 5.8.0 Reaktif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır
 • 8.8.0 Kapastif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır
 • Çıkan sonuçlar aktif yüke (1.8.0) bölünerek hesaplanır.
 • %33 reaktif %20 kapastif oranını geçmemesi gerekmektedir. Aksi durumda dağıtım şirketi tarafından cezai işlem uygulanacaktır.
 

Körfez kompanzasyon sistemlerinde yılların vermiş olduğu deneyim ve birikimle kompanzasyon kurulumunu, arıza bakım onarım gibi sorunlarınızı en hızlı şekilde çözümlüyoruz. Konu hakkında uzmanlaşmış teknik ekibimiz ve mühendislerimizle tüm hesaplamaları yapıyor size uygun çözümleri gururla sunuyoruz.

Yıldırım Paratoner

Körfez Kompanzasyon Kurulumu faydaları

Körfez Kompanzasyon Kurulumunun Faydaları olarak bu bölgedeki işletmeleriniz için çok sayıda avantaj elde edebilirsiniz. Kompanzasyon kurulumunun avantajlarını şu şekilde sayabiliriz:

 • İşletmenizin elektrik enerjisi tüketiminde tasarruf sağlarsınız. Daha az enerji tüketimi ile daha az fatura ödersiniz.
 • Elektriğin yanlık kullanımından kaynaklı cezai yaptırımlardan kurtulursunuz.
 • Uzman kurulumu ile işletmenizin elektrik düzeneği için en doğru adımı atmış olursunuz.
 • Gereksiz elektrik kullanımından kaynaklı maddi tüm zararların önüne geçilir.
 • Bakım ve onarım hizmetleri çerçevesinde düzeneği uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • Doğru elektrik tüketimi ve kullanımı ile gereksiz elektrik akışının önüne geçilir.
Yıldırım Paratoner

Yıldırım Paratoner Özdinç Elektrik Şirketler Grubu bünyesinde barınmaktadır.

Özdinç Elektrik

Özdinç Elektrik ile ilgili merak ettiklerinizi Hakkımızda sayfasında bulabilirsiniz.

Körfez Kompanzasyon Kurulumunda Neden Yıldırım Paratoner

Körfez Kompanzasyon Kurulumunda Nasıl Bir Yol İzliyoruz?

Körfez Kompanzasyon Kurulumu konusunda uzman firmamız sizlerin bu alanda kaliteli hizmet alması adına çalışmalarını titizlikle yürütür. Bu alanda profesyonel destek sağlamak için kalifiyeleri elemanlar yetiştirmekteyiz. Elemanlarımızın her biri alanında iyi yetişmiş deneyimli ve bilgili kişilerdir.

Kompanzasyon kurulumu için uzman ekibimiz önce keşif ve incelemeler yapar. Körfez kompanzasyon Kurulumu için gerekli projelendirme ve organizasyonu sağlar. En ufak bir hatanın olmaması adına elemanlarımızı en ince detayı hesaplar. Böylece sorunsuz ve başarılı bir kurulum gerçekleştirilir. Aynı zamanda kurulum sonrası bakım ve onarım ihtiyaçlarınız konusunda da firmamız en büyük destekçinizdir. Uzun yıllar etkili bir kullanım için bakım ve onarım hizmetleri de firmamız kapsamında verilir.