Yıldırım Paratoner

Gebze Kompanzasyon Kurulumu

Gebze kompanzasyon kurulumu reaktif ve kapasitif dengenin sağlanması adına kondansatörler aracılığı ile verimliliğin yükseltilmesi için orta ve büyük işletmelerde kullanılan donanımlardır. Aynı zamanda sizi gelebilecek cezalara karşı korur.

Gebze Kompanzasyon Kurulumu

Gebze Kompanzasyon kurulumu için aktif ve reaktif olarak değerlendirilen güçler kompanzasyon sisteminde dikkate alınması gereken değerlerdir. Aktif güç elektrik enerjisinin kullanımı sonucunda oluşan güç tür. Reaktif ise kullanım dışında kalan atık güç olarak bilinir.

Reaktif ise kendi arasında endüktif ve kapasitif olmak üzere 2 farklı gruba ayrılır. Endüktif mekanik ve bobin düzeneği ile çalışmakta olan cihazlar tarafından, kapasitif ise kapasitörler aracılığı ile kullanılan güçtür. Ters yönde çalışan bu iki gücün doğru şekilde kullanılması durumunda tüketilen enerji azalır ve cezalar engellenmiş olur.

Siz de sizi düşünen sizin için kendini sürekli güncelleyerek anlaşmalar yapıp sizlere en uygun teklifleri sunan bir firma ile çalışmak istemez misiniz? Bizi arayın Gebze Kompanzasyon Kurulumu için kusursuz destek alın.

Profesyonel Çalışma

İşimize ve ekmeğimize saygı duyuyor verdiğimiz hizmet sonucunda daha fazla çalışana istihdam sağlamayı hedefleyerek kusursuz projelere imza atıyoruz.

Hızlı ve Uygun Çözümler

Verdiğimiz tüm hizmetlerde yaptığımız işin kalitesine oranla en uygun fiyatlı teklifleri sunuyor, geniş ekibimiz sayesinde yaptığımız kurulum ve montajı en hızlı şekilde çözümlüyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Aktif Reaktif Cezaları

Reaktif Cezalarının Sebepleri

Reaktif cezasının gelme sebepleri içerisinde eksik yapılmış kompanzasyon sistemleri, arızalı kondansatörler, kontaktör ve sigortaların arızaları bulunmaktadır. Bu sorunların tespit edilmesi faturaların ciddi oranda düşmesine yardımcı olur. Toplam aktif yükün eşit olarak kondansatör gruplarına aktarılması sonucunda reaktif enerji oluşumunu engellememektedir.

Kapastif Cezalarının Sebepleri

Bu tarz sorunlar genelde kompazasyon panosu içerisinde bulunan şönt reaktörleri, kondansatör ve kontaktörlerin arızalanmasından kaynaklıdır. Sorunun tespit edilip gerekli bakımların yapılması sizi elektrik faturalarında oluşacak israfa karşı korur.

Reaktif Ve Kapasitif Endeks Hesabı Nasıl Yapılır​

  • 1.8.0 Aktif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır
  • 5.8.0 Reaktif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır
  • 8.8.0 Kapastif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır
  • Çıkan sonuçlar aktif yüke (1.8.0) bölünerek hesaplanır.
  • %33 reaktif %20 kapastif oranını geçmemesi gerekmektedir. Aksi durumda dağıtım şirketi tarafından cezai işlem uygulanacaktır.
 

Özdinç Şirketler Grubu kompanzasyon sistemleri konusunda yılların vermiş olduğu bilgi ve birikimle Gebze kompanzasyon kurulumu kompanzasyon takibi reaktif ceza ve kapastif ceza gibi konularda uzmanlaşmış teknik personel ve mühendisleriyle yapılan keşif ve hesaplamalar sonucunda müşterilerine en doğru ve en ekonomik çözümler sunmaktadır.

Yıldırım Paratoner

Gebze Kompanzasyon Kurulumu

Verdiğimiz tüm hizmetler için öncelikli olarak yapacağımız işin mahiyetini, getiri ve götürülerini saptamak adına keşif sürecini başlatıyoruz. Olması gerekenleri eksik ve hataları tespit ederek proje çalışmalarını uzman mühendislerimiz aracılığı ile sağlıyor, defalarca farklı gözlerle kontrolünü gerçekleştiriyoruz.

Hazırlanan proje sonucunda kurulum veya bakım ekibimizle birlikte projenin tüm hatlarına bağlı kalarak gerekli işlemleri yine mühendislerimiz gözetiminde sağlıyoruz.

Son olarak sizleri elektriksel anlamda faturalarınızı yükselten ve sizi gereksiz masraftan koruyan Gebze Kompanzasyon Kurulumunu tamamlıyor zararların önüne geçmenizi sağlıyoruz.

Yıldırım Paratoner

Yıldırım Paratoner Özdinç Elektrik Şirketler Grubu bünyesinde barınmaktadır.

Özdinç Elektrik

Özdinç Elektrik ile ilgili merak ettiklerinizi Hakkımızda sayfasında bulabilirsiniz.

Neden Yıldırım Paratoner

Kompanzasyon Kurulumunda bizi seçmek için bir çok nedeniniz var

Gebze Kompanzasyon kurulumu arıza ve reaktif takibi, var olan sorunların çözümü bakım ve onarım gibi istekleriniz için bize iletişim sayfamız üzerindeki iletişim kanallarımız üzerinden her zaman ulaşabilirsiniz.  

İşletmenizin Kompanzasyon sistemlerine bağlı reaktif takibini ve Gebze kompanzasyon kurulumu ve hizmetlerini gönül rahatıyla emanet edebilir her türlü sorun ve sorununuzda bizlere ulaşabilirsiniz.

Biz müşteri memnuniyetini kusursuz ve koşulsuz olarak sağlamak adına işimizle ilgili tüm yenilikleri takip ediyor, seminer ve eğitimlere katılıyor, personellerimizin konu hakkında tam bilgiye sahip olası adına canla başla çalışıyoruz. 

Sizlere sunduğumuz uygun çözümler, kaliteli ve profesyonel hizmet ve Gebze kompanzasyon kurulumu ve kompanzasyon takibi işlemlerini sizlerle yapacağımız anlaşmaya dayalı olarak belirlenen sürelerde yapıyor, kontrol edip gerekli bakımları gerçekleştiriyoruz.