Yıldırım Paratoner

Dilovası Kompanzasyon Kurulumu

Dilovası Kompanzasyon Kurulumu için en iyi hizmeti almak istemez misiniz? Bizi hemen arayarak sizlere sunduğumuz kompanzasyon panosu kurulum hizmetlerinden faydalanabileceğiniz gibi bu konuda teknik destek talebinde de bulunabilirsiniz.

Dilovası Kompanzasyon Kurulumu

Dilovası Kompanzasyon Kurulumu bu bölgede uzmanlar aracılığıyla kaliteli hizmet çerçevesinde yapılmaktadır. Kompanzasyon kurulumu elektrik enerjisi tüketimini doğru şekilde yönlendirmede önemli rol üstlenir. Aktif ve Reaktif olarak çalışan düzenekler elektrik enerjisini temel anlamda etkileyen güçlerdir. Aktif güç elektrik enerjisi kullanımında ortaya çıkan güç akımını tanımlarken reaktif güç kullanım dışındaki atık güçtür. Bu noktada ortaya çıkan atık gücün doğru değerlendirilip kullanılması çok önemlidir.

Kullanım fazlası olarak değerlendirilen reaktif güçlerin doğru şekilde programlanması ve amacına uygun değerlendirilmesi enerji tüketiminde tasarruf yapılmasına yardımcı olur. Böylece gereksiz elektrik tüketiminin önüne geçilerek ihtiyaç fazlası elektrik kullanımının önüne geçilir. Bu da enerjiden ve bütçeden kazanç elde etmemizi sağlar.

Profesyonel Çalışma

Bilgili deneyimli teknik ekibimiz ve konu hakkında uzman mühendislerimiz sayesinde sizlere kusursuz ve profesyonel çalışma sunuyoruz.

Hızlı ve Uygun Çözümler

En kaliteli ürünleri satın almak için gerek yurt içi gerekse yurt dışı bağlantılarımızı kullanıyor maliyetleri aşağıya çekiyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Aktif Reaktif Cezaları

Reaktif Cezalarının Sebepleri

Reaktif cezalarının giderilmesindeki sebeplerin araştırılması sizi gereksiz masraflardan kurtarmaktır. Genel olarak kompanzasyon sisteminin olmaması veya var olan sistemin düzgün çalışmamasından kaynaklı cezalar bu sistemlerin kurulmasından çok daha maliyetlidir. Bizi hemen arayın gelelim kompanzasyon ile ilgili sorunları ortadan kaldıralım.

Kapastif Cezalarının Sebepleri

Kapasitif cezaları genel olarak kompanzasyon sisteminin kurulumu veya arızalarının giderilmesinden çok daha fazla bir maliyet oluşturmaktadır. Genel olarak Kondansatör, Kontaktör ve Şönt reaktörlerinden kaynaklı bu cezalardan kurtulmak için bizi hemen arayabilir, kurulum ve teknik servis talebinde bulunabilirsiniz.

Reaktif Ve Kapasitif Endeks Hesabı Nasıl Yapılır​

 • 1.8.0 Aktif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır
 • 5.8.0 Reaktif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır
 • 8.8.0 Kapastif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır
 • Çıkan sonuçlar aktif yüke (1.8.0) bölünerek hesaplanır.
 • %33 reaktif %20 kapastif oranını geçmemesi gerekmektedir. Aksi durumda dağıtım şirketi tarafından cezai işlem uygulanacaktır.
 

1988 yılından bu yana sizlere elektriğin her alanında olduğu gibi kompanzasyon sistemleri üzerine de profesyonel hizmet veriyoruz. Uzman teknik ekibimiz ve mühendislerimizin yürüttüğü bu çalışmaları verdiğimiz hizmete göre en uygun koşullarla sağlıyoruz.

Yıldırım Paratoner

Dilovası Kompanzasyon Kurulum Hizmetleri

Elektrik tüketiminde tasarruf yapmak isteyen işletme ya da kişiler için Diloavası Kompanzasyon Kurulum Hizmetleri bu bölgede güvenle verilmektedir. Bu alanda kompanzasyon konusunda destek almak isteyen değerli müşterilerimize firmamız en iyi hizmet kalitesini sağlamaktadır.

Yıldırım Paratoner olarak elektrikle ilgili pek çok alanda ihtiyaçlarınızı başarılı bir şekilde giderdiğimiz gibi kompanzasyon kurulumunda da gerekli hizmetleri profesyonel bir şekilde veriyoruz. Bu alanda yetiştirdiğimiz kalifiyeli elemanlarımızı kurulum öncesi, kurulum aşaması ve kurulum sonrası tüm ihtiyaçlarınızda yanınızdadır.

Mühendislerimiz bulunduğunuz bölgede kompanzasyon kurulumu için gerekli projelendirmeyi dikkatli bir şekilde yapmaktadır. Kurulum öncesi keşif yaparak ilgili alan için tespitte bulunulur. Sonrasında kurulum hizmetleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilir.

Yıldırım Paratoner

Yıldırım Paratoner Özdinç Elektrik Şirketler Grubu bünyesinde barınmaktadır.

Özdinç Elektrik

Özdinç Elektrik ile ilgili merak ettiklerinizi Hakkımızda sayfasında bulabilirsiniz.

Dilovası Kompanzasyon Kurulumunda Yıldırım Paratoner

Dilovası Kompanzasyon Kurulumunun Avantajları

Dilovası Kompanzasyon Kurulumu ve Avantajları olarak bu alanda verilen hizmetlerin sağlamış olduğu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kompanzasyon kurulumu ile elektrik enerjisinin doğru şekilde tüketilmesine katkı sağlanır.
 • Elektriğin gereksiz yere kullanımdan kaynaklı maddi kayıpların önüne geçilir.
 • Doğru şekilde enerji tüketimi sağlanır.
 • Kurulum sayesinde elektrik faturalarınızda düşüş gözlemlenir.
 • Gereksiz elektrik tüketiminden kaynaklı olarak ortaya çıkan ceza işlemlerinden kurtulmuş olursunuz.
 • Dahası elektrik kullanımını doğru, yerinde ve zamanında kullanımı konusunda destek alırsınız.
 
Sizlerde Dilovası Kompanzasyon kurulumu hakkında işinin ehli uzman bir firmanın yetiştirdiği profesyonel teknik ekip ve mühendisleri tarafından destek almak istemez misiniz? Bizi hemen arayarak hak ettiğiniz Kompanzasyon panosu ile ilgili kurulumu yaptırabilir, var olan kompanzasyon sistemi ile ilgili sorunları çözümlememizi talep edebilirsiniz.