Yıldırım Paratoner

Darıca Kompanzasyon Kurulumu

Darıca Kompanzasyon Kurulumu için güvenilir bir firma ile çalışmak sizin de hakkınız. Kompanzasyon panosu ve sistemleri ile ilgili her türlü sorununuzda bizleri arayabilir destek isteyebilirsiniz.

Darıca Kompanzasyon Kurulumu

Darıca Kompanzasyon Kurulumu bu bölgede reaktif ve aktif olarak dikkatli şekilde değerlendirilerek gerçekleştirilir. Aktif ve reaktif güçlerin tanımı kısaca yapacak olursak; aktif güç, elektrik enerjisi kullanımı sonucunda açığa çıkan güçtür. Reaktif ise kullanım dışında değerlendirilen atık güç olarak tanımlanmaktadır.

Reaktif güç, kapasitif ve endüktif olmak üzere 2 çeşit güçtür. Bu güçler ters yönde çalışmaktadırlar. Bu güçlerin gerektiği yerde doğru şekilde kullanılması enerji tüketiminde tasarruf yapılmasını sağlayacaktır. Yanlış ve gereksiz kullanım sonucu ise enerji tüketimi çoğalabilir ve bir takım cezai yaptırımlara maruz kalınabilir. Bu bakımdan bu güçlerin doğru yer ve zamansa kullanılması oldukça önemlidir.

Profesyonel Çalışma

Bilgili deneyimli teknik ekibimiz ve konu hakkında uzman mühendislerimiz sayesinde sizlere kusursuz ve profesyonel çalışma sunuyoruz.

Hızlı ve Uygun Çözümler

En kaliteli ürünleri satın almak için gerek yurt içi gerekse yurt dışı bağlantılarımızı kullanıyor maliyetleri aşağıya çekiyoruz.

0
Yıllık Tecrübe

Aktif Reaktif Cezaları

Reaktif Cezalarının Sebepleri

Reaktif cezalarının büyük bölümü kompanzasyon sisteminin olmamasından kaynaklı olurken, sistem üzerindeki arızalarda cezanın gelmesini oluşturan etkenler arasındadır. Gelen cezalar ise sıfırdan bir sistem kurulum maliyetinden çok daha yüksektir. Bizi arayarak kompanzasyon ile ilgili sorunlarınızı en hızlı şekilde çözdürebilirsiniz.

Kapastif Cezalarının Sebepleri

Genelde Şönt Reaktöründen kaynaklı olan kapasitif cezaların diğer sebepleri arasında kondansatör ve kontaktör arızaları yatmaktadır. Kompanzasyon sisteminizdeki genel arızalarda bu cezaları tetikleyebilmektedir. Bizimle iletişime geçerek faturanızda oluşabilecek elektriksel cezaların hepsinden hızlıca kurtulabilirsiniz.

Reaktif Ve Kapasitif Endeks Hesabı Nasıl Yapılır​

  • 1.8.0 Aktif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır
  • 5.8.0 Reaktif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır
  • 8.8.0 Kapastif yük ilk kullanım ve son kullanım arasındaki fark çıkarılır
  • Çıkan sonuçlar aktif yüke (1.8.0) bölünerek hesaplanır.
  • %33 reaktif %20 kapastif oranını geçmemesi gerekmektedir. Aksi durumda dağıtım şirketi tarafından cezai işlem uygulanacaktır.
 

1988 yılından bu yana sizlere elektriğin her alanında olduğu gibi kompanzasyon sistemleri üzerine de profesyonel hizmet veriyoruz. Uzman teknik ekibimiz ve mühendislerimizin yürüttüğü bu çalışmaları verdiğimiz hizmete göre en uygun koşullarla sağlıyoruz.

Yıldırım Paratoner

Darıca Kompanzasyon Kurulumunu Güvenle Gerçekleştiriyoruz

Yıldırım Paratoner olarak elektrikle ilgili akla gelen pek çok alanda çalışmalarımız olan köklü bir firmayız. Kompanzasyon kurulumu konusunda da siz değerli müşterilerimize kaliteli hizmet sunmaktayız. Darıca Kompanzasyon Kurulum hizmetleri veren firmamız bu alandaki gereksinimlerinizde aktif olarak yanınızdadır.

Firmamız kurulum için öncelikle plan ve proje aşamasını en ince detayına kadar şekillendiriyor. Bu alanda neler gerekli, getiriler neler, ne kadara mal olur gibi tüm hesaplamaları kurulum öncesinde değerlendiriyoruz. Bu alanda uzman personellerimiz en ufak bir hata payına mahal vermeden tüm incelemeleri dikkatli bir şekilde yapıyor. Sonrasında kurulum için çalışmalara başlıyoruz.

Plan ve proje çerçevesinde tüm detaylar ince elenip sık dokunuyor. Uzmanlarımız kurulum öncesi kurulum aşamasında ve sonrasındaki çalışmalar için gerekli projeyi dikkatli bir şekilde hazırlıyor. Sonrasında plan ve program ışığında gerekli çalışmalar yapılıyor.

Yıldırım Paratoner

Yıldırım Paratoner Özdinç Elektrik Şirketler Grubu bünyesinde barınmaktadır.

Özdinç Elektrik

Özdinç Elektrik ile ilgili merak ettiklerinizi Hakkımızda sayfasında bulabilirsiniz.

Darıca Kompanzasyon Kurulumunda Yıldırım Paratoner

Darıca Kompanzasyon Kurulumu İle Elektrik Masraflarınızı Azaltın

Darıca Kompanzasyon Kurulumu ile bütçenizi zorlayan fazla miktarda elektrik tüketiminin önüne geçmenizi sağlıyoruz. Sürekli artan elektrik faturalarından sıkıldıysanız çözüm kompanzasyon kurulum hizmeti almak. Firmamızı destek için hemen arayabilirsiniz.

Kurulum dışında teknik arıza konusunda da firmamız gerekli desteği sağlamaktadır. Kurulum, arıza ve kompanzasyonla ilgili ihtiyacınız olan her türlü alandan profesyonel destek için firmamızı arayabilirsiniz. Bize ulaşmak için iletişim numaralarından irtibata geçebilirsiniz. Bizi arayın size bu alanda ihtiyacınız olan desteği en iyi şekilde verelim.

Şimdi sizlerde Darıca Kompanzasyon Kurulumu için hak ettiğiniz desteği firmamız aracılığı ile alabilirsiniz. Uzman, deneyimli teknik ekiplerimiz ve işinin ehli mühendislerimizden keşif talep edebilir var olan sorunların çözümünü sağlayabilirsiniz. Unutmayın faturalar ile gelen cezalar sistemin sıfırdan inşa edilmesinden bile çok daha yüksektir.